Arkadiusz Jadczyk Arkadiusz Jadczyk
1392
BLOG

Fizyka, astronomia, komputery i życie

Arkadiusz Jadczyk Arkadiusz Jadczyk Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 137

 

Życie jest zjawiskiem kolektywnym w „Internecie Fizycznego Wszechświata”. Struktury DNA służą za kody dostępu. Ogólna teoria względności Einsteina musi odejść. Fale grawitacyjne, na których bezskuteczne poszukiwanie wydano już tyle pieniędzy, a planuje się wydać jeszcze więcej, nie istnieją. Kosmiczne promieniowanie tła nie jest pozostałością po jakimś Wielkim Wybuchu – jest zegarem regulującym cykl Komputera Wszechświata. Komputer ten, podobny do automatu komórkowego, ma dwa podstawowe cykle – cykl powolny i cykl szybki. Są też dwie podstawowe prędkości rozchodzenia się sygnałów – prędkość zbliżona do „prędkości światła” - podlegają niej struktury, które bierzemy za materię, oraz prędkość w zasadzie nieskończona – regulująca m.in, zjawiska życia a także nielokalność typową dla zjawisk kwantowych. Jest to komputer używający zasady holografii. Pamięć nie mieści się gdzieś w naszych mózgach, lecz w informacyjnej infrastrukturze przestrzeni. Tłumaczy to między innymi zjawiska około-śmiertne. Asymetria promieniowania tła nie jest przypadkiem. Konstelacja Panny, gdzie nie tak dawno znaleziono „oś Wszechświata „ (od Panny do Oriona) ma kluczowe znaczenie dla życia.

 

Panna (łac. Virgo, dop. Virginis, symbol , skrót Vir) to gwiazdozbiór zodiakalny, znajdujący się w rejonie równika niebieskiego. Według starożytnych wyobraża on pannę trzymającą w ręku kłos. Przedstawia zazwyczaj grecką boginię sprawiedliwości Dike, która odeszła od ludzi, gdy zakończył się srebrny wiek, ale również boginie pełniące podobne funkcje w innych kulturach (w Mezopotamii – Astarte, w Egipcie – Izyda, w Grecji – Atena lub Erigone, córkę Ikariosa, która po śmierci została zabrana przez Dionizosa na niebo).

 

Panna jest drugim pod względem wielkości gwiazdozbiorem i zarazem największym spośród zodiakalnych.

 

Najjaśniejsza gwiazda Panny, Spica (α Virginis, Kłos), o jasności 0,98 jest 14. pod względem jasności gwiazdą na niebie.

 

W Pannie oraz sąsiednim gwiazdozbiorze, Warkoczu Bereniki, znajduje się najbliższa nam duża gromada galaktyk – Gromada w Pannie, zawierająca ok. 2 000 galaktyk, oddalona o ok. 48 milionów lat świetlnych.

Konstelacja Virgo

To właśnie w konstelacji Panny, gdzie zaobserwowano przesunięcie w kierunku niebieskim, znajdują się szczątki z poprzedniego Wybuchu. Bo Wybuchy powtarzają się okresowo, jednak informacja przy tym nie ginie, przechodzi do kolejnego etapu Wszechświata. Linie wysokiego napięcia i telefony komórkowe są szczególnie niebezpieczne we Wrześniu, gdy Panna znajduje się na linii Słońca. Dlaczego Księżyc nad hortyzontem wydaje się być nieproporcjonalnie wielkim? Czy to tylko dobrze znane i łatwe do wytłumaczenia złudzenie? Tylko złudzeniem nie wytłumaczy dlaczego efekt ten jest silniejszy we wrześniu a najmniejszy w kwietniu – a takie zjawisko zaobserwowano.Szczególnie niebezpieczna dla organizmów żywych jest częstość ok. 10 do jedenastej Hz – na tej bowiem częstości następuje komunikacja organizmów żywych z Wielkim Komputerem. Tzw. „junk DNA” nie jest bynajmniej niepotrzebnym śmieciem – jest ważnym elementem tej komunikacji. Przekaźnikami w tej komunikacji są komórki glionowe.

 

I tak mógłbym dalej przez sto stron. Cała podręcznikowa fizyka, biologia i astronomia zakwestionowane, postawione pod ścianę, zastąpione przez teorię Wszechświata i Życia jako gigantycznego przetwarzającego informację holograficznego komputera.

 

Zarys tej teorii można znaleźć w pracy Simona Berkovicha p.t. „Prediction of the Virgo axis anisotropy: CMB radiation illuminates the nature of things” - do ściągnięcia z archiwum arxiv.org.

 

Kim jest Simon Berkovich?

 

Jego życiorys można znaleźć w ponad stu stronicowej monografii „Cellular automaton as a model of reality: search for new representations of physical and informational processes”, wydanej w roku 1993 przez wydawnictwo Uniwersytetu Moskiewskiego (w jęz. rosyjskim).

 

W roku 1954 rozpoczął studia w moskiewskim instytucie fizyko-technicznym. Praktykę odbył u Kapicy. Praca dyplomowa, pod kierunkiem Alekseevskego dotyczyła badań własności magnetycznych niektórych nadprzewodników. Rozpoczął pracę przy konstrukcji największych w tamtych czasie maszyn liczących serii BESM. Następnie Brkovich zaczyna interesować się pamięcią skojarzeniową i holograficzną. W roku 1978 czmycha do USA. Książkę zawierającą jego idee opublikował w r. 1986. W roku 1993 ukazało się jej rozszerzone wydanie rosyjskie.

Berkovich ma stanowisko profesora na wydziale nauk komputerowych Georg Washington University. Z podziękowań w książce wynika jednak, że pracował w USA dla wojska, wymieniona jest m.in. firma Allied-Bendix Aerospace Technology Center. Firma ta głownie obsługuje wojsko, produkuje wyspecjalizowane komputery do myśliwców, zajmuje się tajnym sterowaniem itd.

 

Czy pracę Berkovicha należy traktować zatem serio? Z pewnością ma kwalifikacje i zna się na wszystkim o czym pisze. Spis literatury w jego pracach (a jest ich więcej) wskazuje na to, że zna ją świetnie, również tą najnowszą. Czy jest to zatem celowa dezinformacja? Nie sądzę. Sądzę raczej, że jest to w istocie wysokiej klasy naukowiec. Jako, że pracował dla wojska zapewne musiał uzyskać specjalne zielone światło dla publikacji swych idei. Moją hipotezą jest, że takie światło otrzymał z komentarzem: „tak długo jak długo pracujesz dla nas i nikt nie wie nad czym, możesz publikować co chcesz odnośnie Boga, wszechświata, życia, i takich tam duperelek, które nam wiszą.”

 

A oto streszczenie pracy "Bioinformatics and the difference between dead and living matter"Berkovicha na „Second International Conference on the Applications of Digital Information and Web Technologies”, ICADIWT 2009

 

 

Bioinformatics deals with genetic configurations of a limited information capacity. It seems problematical that separate directives of several thousands symbols could be Simon Berkovichresponsible for the whole richness of living systems. In accord with the growing evidences of epigenetic impacts the phenomenon of Life is deemed as a collective effect relying on the infrastructure of the physical world analogously to distributed activities employing the remote access on the Internet. Such a data intensive processing is considered as the determinant of the particular behavior of the living matter. The suggested construction is implemented by means of a holographic mechanism with shared content-addressable access. Experimental testing of this hypothetical machinery will be discussed. Remarkably, the holistic nature of the holographic content-addressable access incorporates the instantaneous correlations between distant microobjects – the inexplicable quantum entanglement that has been long suspected to play a pivotal role in biology. Thus, the same mechanism produces selective feedbacks for large DNA and protein molecules. The unique identification of the organisms needed for sharing the underlying bandwidth and storage resources comes from the structural specificities of the macromolecules. The controlled reactions of macromolecules under elaborate holographic operations translate into higher functionality of animated matter. Emulation of this biologically inspired computational scheme with digital holography provides an information retrieval system displaying sophisticated “intelligent” capabilities.

 

Do jego wywrotowych idei, zwłaszcza dotyczących nielokalności w teorii kwantów mam zamiar jeszcze wrócić.

Naukowiec, zainteresowany obrzeżami nauki. Katalog SEO Katalog Stron map counter Życie jest religią. Nasze życiowe doświadczenia odzwierciedlają nasze oddziaływania z Bogiem. Ludzie śpiący są ludźmi małej wiary gdy idzie o ich oddziaływania ze wszystkim co stworzone. Niektórzy ludzie sądzą, że świat istnieje dla nich, po to, by go pokonać, zignorować lub zgasić. Dla tych ludzi świat zgaśnie. Staną się dokładnie tym co dali życiu. Staną się jedynie snem w "przeszłości". Ci co baczą uważnie na obiektywną rzeczywistość wokół siebie, staną się rzeczywistością "Przyszłości" Lista wszystkich wpisów  

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie